Lista aktualności Lista aktualności

Przedszkolaki w lesie

     W dniu 27.05.2019 r. na Szkółce Leśnej Nadleśnictwa Pieńsk w Bielawie Dolnej odbyły się zajęcia terenowe z 50- osobową grupą dzieci z Przedszkola Nr 2 w Zgorzelcu.
Tematem zajęć było wiosenne życie mieszkańców lasu. Zadanie nie należało do łatwych. Maluchy w wieku czterech i sześciu lat były pełne energii.
     Dzieci podzielone na dwie grupy zajęciowe wyruszyły na ścieżkę „Szlakiem bobra”, na której pod okiem leśników obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie w okresie wiosennym oraz zbierały materiały do wykonania prac plastycznych. Spacer po lesie z leśnikami to niesamowite przeżycie dla przedszkolaków. Po powrocie do wiaty na szkółce dzieci przeniosły zdobyte w lesie skarby na papier, tworząc z nich zbiorową kompozycję pn. „Las wiosną”. Prace dzieci można podziwiać na załączonych fotografiach. Przedszkolaki nauczyły się jak prawidłowo zachowywać się w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda.
    Po dniu pełnym wrażeń maluchy ze smakiem zjadły pieczone na ognisku kiełbaski. Zadowolone z czasu spędzonego na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu malowniczej, wiosennej przyrody obiecały, że wkrótce odwiedzą nas ponownie.


Tekst i zdjęcia: Lucjan Lubecki i Aleksandra Szumiec