Asset Publisher Asset Publisher

Terminarz, rezerwacje

 

ZAPROSZENIE

 

 

      Nadleśnictwo Pieńsk zaprasza do odwiedzenia naszego Centrum Edukacyjnego, które znajduje się na szkółce leśnej w Bielawie Dolnej wraz ze ścieżką edukacyjną „Szlakiem bobra".

     Do udziału w zajęciach prowadzonych w ramach „Programu Edukacji przyrodniczo – leśnej w Nadleśnictwie Pieńsk" zapraszamy dzieci przedszkolne,  uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami. Zapraszamy również inne grupy zorganizowane : półkolonie, świetlice środowiskowe i inne.

      W ramach zajęć edukacyjnych związanych ze środowiskiem leśnym , ochroną przyrody i propagowaniem pracy leśnika, proponujemy pogadanki tematyczne, gry i zabawy edukacyjne, konkursy, gawędy przy ognisku, oprowadzanie po ścieżce edukacyjnej „Szlakiem bobra" wzdłuż brzegu zbiornika retencyjnego przy szkółce leśnej oraz oprowadzanie po szkółce leśnej.

        Ciekawą formą prowadzonych przez nas zajęć edukacyjnych są warsztaty rzeźbiarskie w drewnie oraz zajęcia lepienia w glinie. Do współprowadzenia tych zajęć zapraszamy lokalnych rzeźbiarzy : Pana Mieczysława Grabuńczyka i Pana Tadeusza Skoczylasa.

         Zajęcia edukacyjne w naszym Centrum Edukacyjnym prowadzi pracownik Nadleśnictwa Pieńsk.

       Nadleśnictwo nie zapewnia dojazdu i wyżywienia dzieci.

       Osobą wyznaczoną do kontaktów celem  określenia szczegółów organizacyjnych , tematyki spotkania i terminarza  jest leśniczy szkółkarz Pan Lucjan Lubecki kom. 600 383 009.  


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Stoisko promocyjno-edukacyjne Nadleśnictwa Pieńsk podczas obchodów XXV Święta Grzybów w Węglińcu

Stoisko promocyjno-edukacyjne Nadleśnictwa Pieńsk podczas obchodów XXV Święta Grzybów w Węglińcu

W minioną niedzielę (10.09.2023 r.) Nadleśnictwo Pieńsk, jak co roku, wzięło udział w XXV edycji Święta Grzybów w Węglińcu. Na stoisku promocyjno-edukacyjnym nadleśnictwa można było wziąć udział w wielu, specjalnie przygotowanych na tą okazję ciekawych konkursach i zabawach. Chcących spróbować swoich sił z ogólnej wiedzy leśnej nie brakowało i każdy mógł zdobyć wybrany przez siebie drobny upominek. Dzieci chętnie brały udział w „Leśnym Kole Fortuny”, natomiast starsi woleli odpowiadać na trzy wylosowane przez siebie pytania w konkurencji „Pytania z kapelusza”. Dodatkowo można było poszerzyć swoją wiedzę w rozpoznawaniu wielu gatunków drzew i krzewów oraz poznać ich budowę przez mikroskop.

Zadowolenie i uśmiech opuszczających nasze stoisko dzieci i ich opiekunów był dla nas największą nagrodą za nasze zaangażowanie i uzbrojeni w pozytywną motywację już teraz zapraszamy wszystkich sympatyków lasu, do tak wspaniałego spędzania wolnego czasu! Do zobaczenia.