Asset Publisher
Leśnictwo Piaseczno
LEŚNICTWO PIASECZNO
Leśnictwo Piaseczno położone jest w północnej części Nadleśnictwa Pieńsk i swoim zasięgiem obejmuje dwie gminy – Pieńsk i Węgliniec, które wchodzą w skład Powiatu Zgorzeleckiego.
Na terenie leśnictwa dominuje monokultura sosnowa, dlatego też lite drzewostany iglaste wymagają dziś przebudowy.
Na pograniczu nadleśnictw Pieńsk i Ruszów znajduje się Źródło Elżbiety. Płynąca woda spływając po kamieniach tworzy oczko wodne z bujną trzciną pospolitą i pałką szerokolistną, w której bytują małe zwierzęta wodne.
Kierując się drogą wojewódzką nr. 351 nietrudno nie zauważyć murowanej wieży przeciwpożarowej a u jej podnóża parkingu z zabudową drewnianą. Drewniana wiata wyposażona w stoły i ławy zachęca kierowców do odpoczynku.
W samym sercu leśnictwa znajdują się pojedyncze drzewa bukowe i dębowe, które mają ponad 150 lat. Całość leśnictwa położona jest na terenie Obszaru NATURA 2000.
W leśnictwie spotkać można bagno zwyczajne. Jest to roślina, która wydziela specyficzny, silny i ostry zapach. Często nazywana jest leśnym rozmarynem. Rośnie tak jak nazwa wskazuje na bagnach i torfowiskach.
Przemierzając szlaki i dukty leśnictwa zobaczymy mrowiska. Budują je skromne, małe i pracowite mrówki uważane za „sanitariuszki" naszych lasów. Regulują one liczebność innych owadów, często zapobiegając gradacjom gatunków żerujących na drzewach. Budują swoje kopce z drobnych gałązek i igieł sosnowych.
Lasy leśnictwa Piaseczno obfitują w grzyby i jagody.
Asset Publisher
Oferta franczyzy - Dobre z lasu
Oferta franczyzy - Dobre z lasu
OFERTA FRANCZYZY „DOBRE Z LASU”
Nadleśnictwo Pieńsk w imieniu Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe zaprasza do podjęcia współpracy, jako Operator franczyzy Dobre z Lasu.
Projekt „Dobre z Lasu”, realizowany przez Lasy Państwowe, ma na celu promowanie dziczyzny, miodów oraz płodów runa leśnego pochodzących z polskich lasów. Jednym z celów projektu jest umożliwienie dostępu do ekologicznej, naturalnej i zdrowej żywności. Cel ten może być zrealizowany dzięki wprowadzeniu na rynek polski marki „Dobre z Lasu” dającej gwarancję, że żywność, którą mamy w dłoni, jest zdrowa i smaczna. To także symbol gospodarowania zasobami przyrody w sposób zrównoważony i zgodny z misją Lasów Państwowych oraz oparty na zasadzie równomiernego zaspokajania potrzeb obu współzależnych od siebie stron – lasu i ludzi.
Marka „Dobre z Lasu” to znak towarowy Lasów Państwowych pełniący funkcję społeczno-promocyjną projektu. Logotyp „Dobre z Lasu” to świadectwo naturalnego pochodzenia surowców i najwyższej jakości produktów.
Warianty franczyzy „Dobre z Lasu”:
We wszystkich wariantach franczyzy założono, że sklep jest zarządzany przez niezależnego Operatora, prowadzącego działalność gospodarczą na swój koszt i ryzyko, na podstawie umowy zawartej pomiędzy Operatorem a Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych we Wrocławiu.
• wariant 1: Lokal przeznaczony na sklep „Dobre z Lasu”” i jego wyposażenie jest własnością RDLP;
• wariant 2: Lokal przeznaczony sklep „Dobre z Lasu”” jest własnością, bądź zarządzany jest przez niezależnego Operatora, a wyposażenie sklepu stanowi własność RDLP;
• wariant 3: Lokal i wyposażenie sklepu „Dobre z Lasu” jest własnością lub jest zarządzane przez Operatora;
• wariant 4: Uruchomienie Punktu Promocyjnego „Dobre z Lasu”;
Sklepy oznakowane szyldem „Dobre z Lasu” oferują sprzedaż produktów takich jak:
a) Wędliny z dziczyzny (świeże i pakowane);
b) Mięso z dziczyzny;
c) Przetwory mięsne;
d) Przetwory inne;
e) Miody;
f) Soki;
g) Grzyby – suszone i marynowane;
h) Herbaty;
i) Zioła;
j) Owoce runa leśnego;
k) Produkty uzupełniające pochodzenia leśnego;
l) Ryby;
Warto wspomnieć, że Franczyzobiorcy oferowane jest wsparcie marketingowe obejmujące m.in. akcje promocyjne przy uruchomieniu sklepu (samplingi, lokalne radio), liczne materiały promocyjne i edukacyjne dotyczące tematyki działalności, ulotki, konkursy dla klientów, zakładka na stronie www.dobrezlasu.pl, Facebook, Instagram, udostępnienie sklepu internetowego (przekierowanie do rejonu RDLP) oraz realizacja zamówień dla jednostek RDLP.
Wsparcie merytoryczne związane z uruchamianiem sklepów „Dobre z Lasu” zapewnione jest przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych. Podmioty zainteresowane podjęciem współpracy serdecznie zapraszamy do kontaktu. Więcej informacji dotyczących wariantów franczyzy lub innych odpowiedzi na nurtujące pytania można uzyskać pod adresem: piensk@wroclaw.lasy.gov.pl lub telefonicznie: 75 778 62 35 w terminie do 26.11.2021r.